Dostępność cyfrowa

Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i doświadczenie, prowadzimy skuteczne działania zwiększające dostępność stron internetowych i aplikacji mobilnych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. W Polsce grupa ta liczy 5 milionów osób, które często padają ofiarami wykluczenia cyfrowego. Walczymy o to, aby internet był przestrzenią pozbawioną barier. Jak żadne inne medium daje on szansę osobom z niepełnosprawnościami na samodzielne i niezależne życie.

Laptop wyświetlający stronę internetową - przejdź do strony o audycie dostępności cyfrowej

AUDYT DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ jest kompleksowym badaniem strony internetowej pod kątem jej dostępności dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Audyty przeprowadzane są przez doświadczonych ekspertów, zgodnie z autorską metodologią badania opartą na światowym standardzie WCAG (Web Content Accessibility Guidelines 2.1, a niedługo już 3.0). Audyty wykonujemy przy wsparciu grupy testerów z różnymi niepełnosprawnościami.

Wynikiem audytu jest obszerny, kompleksowy raport, w którym wskazujemy zarówno błędy dostępności badanej strony, jak również konkretne rekomendacje ich poprawienia.

Dowiedz się więcej o audycie

Identyfikacja wizualna certyfikatu serwis bez barier - przejdź do strony o certyfikacie

CERTYFIKAT SERWIS BEZ BARIER potwierdza pełną dostępność cyfrową serwisu internetowego lub aplikacji dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności: niewidomych, słabowidzących, niesłyszących, a także posiadających ograniczenia ruchowe. To czytelna wskazówka, że serwis internetowy jest przyjazny także dla osób starszych, czy mających problemy ze wzrokiem (w Polsce jest ok. 4 miliona osób powyżej 65. roku życia).

Dla certyfikowanej firmy lub instytucji certyfikat SERWIS BEZ BARIER to nie tylko prestiżowe potwierdzenie dostępności cyfrowej, ale również konkretnych wysiłków i właściwych postaw na rzecz osób z ograniczoną sprawnością.

Dowiedz się więcej o certyfikacie

SZKOLENIA – Prowadzimy szkolenia z zakresu dostępności stron internetowych dla programistów, webmasterów i grafików, osób zarządzających serwisami internetowymi, jak również redaktorów i dziennikarzy.

Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych ekspertów dostępności cyfrowej, posiadających także szerokie doświadczenie trenerskie i pedagogiczne. Szkolenia mają formę warsztatową, są każdorazowo indywidualnie dostosowywane do potrzeb Partnera.

Współpraca

Aby przedstawić ofertę na audyt konkretnego serwisu/strony powinniśmy uzyskać informację na temat liczby i konkretnych adresów stron mających podlegać audytowi.


Skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Aneta Dąbrowska-Kodym
Dział Usług Eksperckich
tel.: 505 602 722
e-mail: aneta.dabrowska-kodym@old.integracja.org
e-mail ogólny: reklama@old.integracja.org

Zaufali nam:

logo serwisu KPRM

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – dzięki naszej pomocy przy projektowaniu serwis premier.gov.pl jest jedną z najlepiej dostosowanych stron w Polsce. Szkoliliśmy i wspieraliśmy jego redaktorów w procesie powstawania dostępnych treści. Współpracowaliśmy też z poszczególnymi resortami, w tym Ministerstwem Zdrowia.

logo ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych – dla ZUS świadczymy doradztwo w zakresie dostępności serwisu internetowego oraz prowadzimy szkolenia dotyczące dostępności stron dla ich redaktorów i administratorów. Przeprowadziliśmy też kompleksowe testy stron ZUS przeprowadzone przez użytkowników – osoby z różnymi niepełnosprawnościami.

Logo mBank

mBank – na rzecz znanego z innowacyjności banku świadczyliśmy doradztwo w zakresie dostępności, przeprowadziliśmy audyt serwisu transakcyjnego i strony głównej mBank, oraz wykonaliśmy testy z użytkownikami z różnymi niepełnosprawnościami. Badane serwisy spełniły wytyczne standardu WCAG 2.0. na poziomie AA.

Logo Polpharma

Polpharma – dla potrzeb klienta realizowaliśmy audyt dostępności internetowej, oraz poświęcone temu zagadnieniu szkolenie redaktorów i administratorów. Współpraca z Polharmą miała kompleksowy charakter, dotycząc także audytów architektonicznych.

Logo Lotto

Lotto – audyty dostępności internetowej obejmowały serwisy takie jak Lotto.pl, czy strona Fundacji Lotto Milion Marzeń.

logo T-Mobile

T-Mobile – firma skorzystała z audytów wybranych podstron głównego serwisu, w tym samej strony głównej. Współpraca obejmuje także doradztwo w zakresie dostępności oraz poświęcone temu zagadnieniu szkolenia.

Zobacz także

Dostępność architektonicznaIdentyfikacja wizualna certyfikatu obiekt bez barier - przejdź do strony o działaniach Integracji na rzecz świata bez barier architektonicznych

Warsztaty i szkolenia

Identyfikacja wizualna certyfikatu Obsługa bez barier - przejdź do strony pokazującej jak Integracja działa na rzecz świata wolnego od barier społecznych