Magazyn „Integracja” i portal Niepelnosprawni.pl – dostęp do informacji drogą do aktywności zawodowej i społecznej 2017

Projekt współfinansowany ze środków PFRON oraz m.st. Warszawy.

Termin realizacji projektu: od 1 kwietnia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.

Celem projektu jest zapewnienie oraz zwiększenie dostępu do informacji:

  • osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, co spowoduje wzrost ich aktywności zawodowej i społecznej oraz
  • wszystkim zainteresowanym tematyką niepełnosprawności z całego kraju,

poprzez wydawanie drukowanego magazynu „Integracja” i prowadzenie portalu Niepelnosprawni.pl.

Wydawnictwa projektu

1.Magazyn „Integracja”

Magazyn „Integracja” ukazuje się jako 68-stronicowy profesjonalny, kolorowy, ogólnopolski magazyn. Publikowane w nim materiały uporządkowane są w działach: Fakty i Opinie, Nasze sprawy, Warto wiedzieć, Samo życie, Sport i Turystyka, Kultura i Edukacja, Centrum Integracja, Informatory, zawierających każdy śr. 3-6 tematów dotyczących niepełnosprawności, pozwalających aktywizować osoby z niepełnosprawnością na różnych polach, ale i pokazywać ograniczenia i problemy wynikające z niepełnosprawności, przekonywać do zmiany stylu życia, w którym można przyjąć różne role społeczne: być pracownikami, obywatelami, konsumentami, małżonkami, przyjaciółmi, a nie tylko – wciąż często stereotypowo pojmowanym – „obciążeniem” dla najbliższych i całego społeczeństwa. Magazyn wydawany jest w nakładzie 30 tys. egz./edycja. W ramach projektu planujemy wydanie 5 numerów magazynu. Więcej o magazynie na stronie Integracji.

2. Portal Niepelnosprawni.pl.

Portal Niepelnosprawni.pl ma 15 działów (m.in. Praca, Poradnik, Prawo, Zdrowie, Technologie, Regiony, Sport, Kultura, Aktualności) zawierających 28 tys. podstron z informacjami, poradami, zdjęciami, materiałami wideo. Publikowane są teksty z magazynu, a także wiele innych artykułów, porad i ogłoszeń (m.in. o pracy, sprzęcie, towarzyskich) – łącznie ok. 300 nowych treści miesięcznie, w tym także odpowiedzi na pytania Czytelników (ok. 100 miesięcznie), udzielane przez specjalistów Centrum Integracja. Portal udostępnia też sondy i forum, umożliwia komentowanie artykułów i rozsyłanie ich na portale społecznościowe, a aktywność Czytelników jest doskonałą inspiracją do kolejnych tematów artykułów. Co tydzień do ponad 16 tys. internautów wysyłany jest newsletter. Więcej o portalu na stronie Integracja.org.

Magazyn i portal są kierowane do osób z różnymi niepełnosprawnościami, w różnym wieku, o różnym poziomie wykształcenia, statusie materialnym oraz różnej aktywności życiowej i zawodowej, mieszkających w całym kraju. Treści publikowane w magazynie i na portalu tworzone są z coraz większym ich udziałem, docierają także do ich otoczenia  – rodzin, opiekunów, pracujących z nimi specjalistów (nauczycieli, terapeutów, pracowników urzędów itp.) – co pozwala na zwiększanie wiedzy, a przez to umożliwia poprawę sytuacji bliskich i podopiecznych.

Harmonogram poszczególnych działań w ramach projektu:

Przygotowanie koncepcji i dystrybucji magazynu na rok 2017 oraz zawartości magazynu nr 2 -6/2017 – kwiecień-grudzień 2017 r.

Druk i dystrybucja magazynu nr 2-6/2017 do odbiorców – czerwiec-grudzień 2017 r.

Opracowywanie i publikacja materiałów na portalu Niepelnosprawni.plkwiecień-grudzień 2017 r.

Aktualności dotyczące realizowanego projektu znajdują się pod linkiem.