Polska bez barier 2017

Projekt współfinansowany ze środków PFRON.

Termin realizacji projektu: od 1 stycznia 2017 do 31 grudnia 2017.

Warunki rekrutacji do projektu: Do udziału w wydarzeniach projektu zapraszamy osoby z różnymi niepełnosprawnościami, osoby z ich otoczenia, przedstawicieli instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością z całego kraju.

Działania realizowane w ramach projektu

Projekt zakłada organizację 3 imprez:

  1. „Lider Dostępności” – jedyny w Polsce ogólnopolski konkurs architektoniczno-urbanistyczny, promujący projektowanie uniwersalne i najlepsze rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne, uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnością. Więcej o konkursie w zakładce Lider Dostępności na stronie Integracja.org.
  2. „Człowiek bez barier” (CBB) – 15., jubileuszowa edycja. Gala wraz z ogłoszeniem wyników konkursu promującego wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością (ok. 250 uczestników). Wejdź na stronę konkursu.
  3. „Wielka Gala Integracji” (WGI) – 22. edycja. Gala podsumowująca działania na rzecz osób z niepełnosprawnością (ok. 2500 uczestników; dodatkowo ok. 1000 widzów online na największym portalu dla osób z niepełnosprawnością niepelnosprawni.pl). Przeczytaj więcej na temat WGI.

Harmonogram poszczególnych działań w ramach projektu:

  • Rozstrzygnięcie konkursu „Lider Dostępności” – 27 kwietnia 2017
  • Gala konkursu „Człowiek bez barier” – 4 grudnia 2017
  • Wielka Gala Integracji – 18 listopada 2017

Aktualności dotyczące realizowanego projektu znajdują się na stronie Integracja.org.