Certyfikat „Obiekt bez barier”

Identyfikacja wizualna certyfikatu Obiekt bez barier

Certyfikat OBIEKT BEZ BARIER Integracja przyznaje obiektom architektonicznym, m.in. użyteczności publicznej, biurowym, handlowym, usługowym i mieszkalnym. Certyfikat to znak dostępności architektonicznej wskazanego obiektu dla osób z ograniczoną sprawnością.

Certyfikat OBIEKT BEZ BARIER jest bezpłatny. Warunkiem otrzymania certyfikatu OBIEKT BEZ BARIER jest uzyskanie pozytywnego wyniku audytu dostępności architektonicznej. Audytorzy Integracji – eksperci w zakresie dostępności oraz testerzy z różnymi niepełnosprawnościami – analizują dostępność architektoniczną obiektu podczas wizji lokalnej oraz na podstawie udostępnionych planów architektonicznych.

Certyfikat OBIEKT BEZ BARIER to czytelna wskazówka, że obiekt jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami: poruszających się na wózku, niewidomych, słabo widzących, czy niesłyszących. To także potwierdzenie jego dostosowania do potrzeb osób starszych, o ograniczonej możliwości poruszania się lub przemieszczających się z małymi dziećmi.

Dla certyfikowanej firmy/instytucji – certyfikat OBIEKT BEZ BARIER to widoczne potwierdzenie dostępności architektonicznej, konkretnych wysiłków i właściwych postaw firmy/instytucji na rzecz osób z ograniczoną sprawnością. Dla osób trzecich – certyfikat OBIEKT BEZ BARIER to wyraźny sygnał, że dana firma/instytucja traktuje poważnie odpowiedzialność społeczną i zasady zrównoważonego rozwoju i zwiększa dostępność swojego obiektu dla co najmniej dodatkowych 12% społeczeństwa.

O wyjątkowości certyfikatu świadczy prestiż certyfikowanych obiektów. Do tej pory certyfikat otrzymało ponad 300 obiektów architektonicznych, a wśród nich znalazł się m. in. Pałac Prezydencki, Rezydencja Prezydenta RP Belweder, Miasteczko Orange, SKANSKA SPARK, SKANSKA Generation, Ghelamco HUB, HB Reavis Varso Place, Lotnisko Chopina, placówki banku PKO BP oraz Poczty Polskiej.

Zrealizowaliśmy już ponad 1300 audytów architektonicznych

Do tej pory certyfikat otrzymało ponad 300 obiektów architektonicznych

Współpraca

Aby przedstawić ofertę na audyt konkretnego budynku/inwestycji powinniśmy uzyskać informację na temat lokalizacji obiektu, jego powierzchni, ilości kondygnacji i ilości wejść. Powinniśmy zapoznać się z dokumentacją dotyczącą obiektu m.in. rzutami przykładowych kondygnacji i parkingu, ewentualnie przekrojami, ewentualnie wizualizacjami.






Skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Aneta Dąbrowska-Kodym
Dział Usług Eksperckich
tel.: 505 602 722
e-mail: aneta.dabrowska-kodym@old.integracja.org
e-mail ogólny: reklama@old.integracja.org