Centra Integracja
Centra Integracja oprócz aktywizacji zawodowej pełnią też ważną funkcję informacyjną.
U nas dowiesz się o ulgach i uprawnieniach przysługujących osobom z niepełnosprawnością. Poradzimy ci w kwestiach rent socjalnych i rodzinnych, dodatków opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Podpowiemy, komu przysługują karty parkingowe i na jakich zasadach są wydawane. W Centrach Integracja uzyskasz zawsze aktualne informacje dotyczące zmian w przepisach prawnych dotyczących osób z niepełnosprawnościami. Prowadzimy bazę instytucji i organizacji pomagających osobom z niepełnosprawnościami.
Przyjdź do Centrów Integracja, aby dowiedzieć się, gdzie warto szukać specjalistycznej pomocy. Nasi doradcy powiedzą, jak uzyskać dofinansowanie do zakupu sprzętu i turnusów rehabilitacyjnych lub wyjazdów do sanatoriów. Eksperci Centrów Integracja doradzą również, jak uzyskać dofinansowanie kosztów zniwelowania barier architektonicznych, ale też jak samemu zlikwidować je w swoim otoczeniu, np. postarać się o miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością na parkingu przed blokiem.
Aktualnie realizowane projekty
Włącz się – LA CAIXA
W projekcie mogą wziąć udział osoby z grup defaworyzowanych społecznie, w tym z niepełnosprawnością, bez względu na jej rodzaj i stopień. Wiek – od 16 do 60 (kobiety) i 65 lat (mężczyźni). Osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo. Centra realizujące projekt: CI Gdynia, CI Warszawa, CI Zielona Góra.
Projekt „Włącz się” zainicjowany przez hiszpańską Fundację „La Caixa”.
Aktywnie zdobywam pracę
Termin realizacji projektu: 01.04.2022 – 31.03.2025
Wejście osób z niepełnosprawnością (OzN) na rynek pracy poprzez aktywizację zawodową. Podjęcie zatrudnienia przez min. 36% beneficjentów projektu (BO). Zwiększenie szans OzN na rynku pracy poprzez organizację zintegrowanych działań.
Działania zaplanowane w projekcie będą skierowane do osób w wieku aktywności zawodowej posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. Osoby niepełnosprawne z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności również mogą być uczestnikami projektu jednak ich całkowita liczba może stanowić nie więcej niż 20% ogółu beneficjentów, którzy w procesie poszukiwania pracy potrzebują wsparcia takich specjalistów jak: doradca zawodowy czy pośrednik pracy.
W ramach projektu uczestnikom projektu zapewniamy wsparcie w zakresie, m.in.:
doradztwa zawodowego
pośrednictwa pracy
poradnictwa psychologicznego
konsultacji specjalistycznych
spotkań aktywnego poszukiwania pracy
warsztatów aktywizacji zawodowej
spotkań z pracodawcą
szkoleń zawodowych
staży zawodowych
Centra realizujące projekt: CI Gdynia, CI Warszawa, CI Zielona Góra.
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Niepełnosprawni – sprawni w pracy
Termin realizacji projektu: 01.04.2021 – 31.03.2024
Celem projektu jest wejście osób z niepełnosprawnością (OzN) poprzez organizowanie i prowadzenie zintegrowanych działań na rzecz włączenia OzN na rynek pracy. Aktywizacja zawodowa OzN nastąpi z wykorzystaniem portalu internetowego sprawniwpracy.com, który jest dostępny dla osób z różnymi dysfunkcjami, pełnego informacji o procesie rekrutacji, uprawnieniach i korzyściach z tytułu zatrudniania OzN.
Uczestnikami projektu mogą być osoby w wieku aktywności zawodowej posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. Osoby niepełnosprawne z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności również mogą być uczestnikami projektu jednak ich całkowita liczba może stanowić nie więcej niż 20% ogółu beneficjentów. Beneficjentami Ostatecznymi projektu mogą być osoby, które w momencie przystąpienia do projektu nie są zatrudnione.
W ramach projektu uczestnikom projektu zapewniamy wsparcie w zakresie, m.in.:
• doradztwa zawodowego
• pośrednictwa pracy
• poradnictwa psychologicznego
• konsultacji specjalistycznych
• spotkań aktywnego poszukiwania pracy
• spotkań z pracodawcą
Poprzez realizację zadania zapewnimy niepełnosprawnym beneficjentom podniesienie umiejętności aktywnego i efektywnego poruszania się na rynku pracy, umożliwimy wzrost kompetencji zawodowych i interpersonalnych.
Centra realizujące projekt: CI Gdynia, CI Warszawa, CI Zielona Góra.
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Ogólnopolski Informator dla Osób Niepełnosprawnych II
Termin realizacji projektu: 01.04.2021 – 31.03.2024
Celem zadania jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie tej grupie osób dostępu do profesjonalnego poradnictwa i wsparcia psychologicznego, społeczno-prawnego oraz z zakresu przysługujących im uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej.
Projekt obejmuje szeroki zakres poradnictwa dla osób niepełnosprawnych (ON) i na rzecz osób niepełnosprawnych.
Projekt zapewnia dostęp do poradnictwa:
• prawno-socjalnego w zakresie obowiązujących przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej;
• indywidualne poradnictwo prawne;
• poradnictwo psychologiczne.
Działania informacyjno-poradnicze świadczone przez odpowiednio przygotowany i doświadczony personel pozwolą na zapobieganie marginalizacji społecznej uczestników projektu. Informacje dotyczące porad w systemie wsparcia, prawa pracy, ulg i uprawnień przyczynią się do wykorzystywania własnego potencjału w procesie rozwiązywania problemów życiowych.
Centra realizujące projekt: CI Gdynia, CI Warszawa, CI Zielona Góra.
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zapytaj doradcę III
Termin realizacji projektu: 01.04.2021 – 31.03.2024
Podstawowym celem planowanych działań jest zwiększenie dostępu do bezpłatnego poradnictwa osobom w szczególnej sytuacji – osobom z niepełnosprawnościami i osobom działającym w imieniu osób niepełnosprawnych.
Cel ten będzie realizowany poprzez udostępnienie na portalu niepełnosprawni.pl, z którego korzystają adresaci projektu, możliwości zadawania pytań (z zakresu uprawnień i przywilejów socjalnych, edukacji, rehabilitacji, pomoc prawna w zakresie spraw rodzinnych, spadkowych, odszkodowawczych, zatrudnieniowych itp.) i uzyskiwania w krótkim terminie odpowiedzi na nie, a także umożliwienie kontaktu ze specjalistami (prawnicy) podczas dyżurów w terenowych placówkach (Gdynia, Warszawa, Zielona Góra).
Chcesz zadać pytanie? – kliknij na „zapytaj doradcę”
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Sprawni Niepełnosprawni – Centrum Integracja
Termin realizacji projektu: 01.12.2021 – 30.11.2024
Działania projektu kierowane są do mieszkańców Miasta Stołecznego Warszawy – osób z niepełnosprawnością (OzN) – oraz (jako odbiorcy pośredni) ich otoczenia (osób bliskich, rodzin, dzieci i młodzieży, pracodawców, pracowników instytucji publicznych, organizacji pozarządowych itd.). Naszymi beneficjentami mogą być wszystkie osoby z niepełnosprawnością bez względu na stopień i przyczynę niepełnosprawności. Działania, których celem jest aktywizacja zawodowa OzN skierowane są do mieszkańców Warszawy będących w wieku aktywności zawodowej.
W ramach projektu uczestnikom projektu zapewniamy wsparcie w zakresie, m.in.:
doradztwa zawodowego
pośrednictwa pracy
poradnictwa psychologicznego
spotkania grupowe „Czwartki z pracą w Integracji”
poradnictwa socjalno-prawnego
warsztatów tematycznych psychologa
spotkań tematycznych prawno-socjalnych
szkoleń zawodowych
Projekt realizowany przez Centrum Integracja w Warszawie.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt pod nr 22 831 85 82 lub zapraszamy do naszego Centrum mieszczącego się przy ul. Dzielnej 1 w Warszawie.
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.