Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Czołówka programu "Pełnosprawni"

W najbliższą sobotę zapraszamy do oglądania odcinka programu „Misja Integracja”, w którym gościć będziemy Paulinę Malinowską-Kowalczyk, uznaną dziennikarkę, zajmującą się sportem paraolimpijskim, prowadzącą w TVP program „Pełnosprawni”. Premiera 25 marca br. o godz. 9:05 w TVP Regionalna.

11 kwietnia 2015 r. na antenie TVP1 premierę miał setny odcinek programu „Pełnosprawni”, który poświęcony jest sportowi osób z niepełnosprawnością. Dzięki programowi można poznać historie paraolimpijczyków, zobaczyć ich treningi i docenić doświadczenie. „Pełnosprawni” to rzeczywisty obraz sportowców z niepełnosprawnością, którzy swoim uporem i wolą walki udowadniają każdego dnia, że w sporcie nie ma barier.

Program był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na festiwalach w kraju i za granicą. W ubiegłym roku, podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, Telewizja Polska i program „Pełnosprawni” uhonorowani zostali Motylem Specjalnym za szerzenie idei integracji.

Paulina Malinowska-Kowalczyk w studioO jubileuszu programu „Pełnosprawni” oraz potrzebie tworzenia tego typu audycji i popularyzowaniu wiedzy na temat parasportu, Piotr Pawłowski porozmawia z Pauliną Malinowską-Kowalczyk, dziennikarką zajmującą się sportem paraolimpijskim oraz współtwórczynią i prowadzącą program „Pełnosprawni” w TVP1 i TVP Sport. Widzowie dowiedzą się m.in. dlaczego program, który skupia się na sporcie osób z niepełnosprawnością, nosi tytuł „Pełnosprawni”.

– Chodzi o to, że aby być sportowcem paraolimpijczykiem, w ogóle nie można być niepełnosprawnym. Trzeba być niezwykle sprawnym, trzeba dbać o ciało w taki sam sposób, jak sportowcy sprawni. Dlatego nasz program nazywa się „Pełnosprawni” i myślę, że jest to absolutnie prawdą – powiedziała Paulina Malinowska-Kowalczyk.

W sobotnim odcinku „Misji Integracja” pokażemy też materiał filmowy, podsumowujący ostatnie dwa lata pracy przy programie „Pełnosprawni” i przywołujący sylwetki sportowców, najciekawsze sprawy i sportowe wcielenia prowadzącej.

Spotkanie z Pauliną Malinowską-Kowalczyk było też okazją do rozmowy na temat kondycji polskiego sportu paraolimpijskiego.

– Nie jest w złym miejscu. Myślę, że to co robi Łukasz Szeliga, nowy prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START, to jest dobry kierunek. On stara się z polskiego sportu paraolimpijskiego stworzyć markę, a właśnie tego nam brakowało. Marka oznacza, że to się staje produktem, który można sprzedać i myślę, że to jest ten kierunek, od którego nie ma odwrotu. To jest to, o czym mówił sir Philip Craven, prezydent Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego o Igrzyskach Paraolimpijskich, że one stały się niepowtarzalną marką, którą można sprzedawać, na której można zarabiać i którą można świetnie pokazywać – powiedziała dziennikarka.

W programie opowiemy też o akcji „Pokażcie nas w Rio”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa nt. sportowców z niepełnosprawnością i pokazanie, że sport paraolimpijski może być równie atrakcyjny, co sport zawodników pełnosprawnych. O szczegółach akcji opowie jej pomysłodawca Marcin Ryszka ze Stowarzyszenia „Nie widzę przeszkód” – niewidomy pływak, dwukrotny paraolimpijczyk (Pekin 2008, Londyn 2012) oraz medalista mistrzostw Europy i świata.

Do akcji „Pokażcie nas w Rio” włączyło się wielu znanych dziennikarzy, wśród nich m.in. Michał Olszański i Przemysław Babiarz.

—–

Zapraszamy do oglądania programu „Misja Integracja” w każdą sobotę o godzinie 9:05 na antenie TVP Regionalna. Powtórka w piątek o godz. 11:55.

Po emisji każdy odcinek będzie dostępny na portalu www.niepelnosprawni.pl oraz na stronie INTEGRACJI w zakładce Odcinki programu „Misja Integracja”.

Zachęcamy do korespondencji, proponowania tematów i bohaterów programu, piętnowania absurdów i dzielenia się z nami ciekawostkami. Napisz do nas: program@old.integracja.org.

—–

TVP Regionalna dostępna jest w sieciach kablowych oraz na platformach satelitarnych na następujących pozycjach:

NC+ – 220, Cyfrowy Polsat – 196, UPC – 320, UPC (dawne ASTER) – 102, VECTRA – 103, Multimedia Polska – 25, TOYA – 13, PETRUS – 114, INEA – 8, Sat Film – 43, PROMAX – 7

 

Przejdź na górę strony