Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Polska reprezentacja rugby na wózkach podczas turnieju Metro Cup 2015

„No mercy”, czyli „bez litości”, to hasło widniejące na koszulkach reprezentacji Polski w rugby na wózkach. I rzeczywiście, to, co drużyna pokazuje podczas meczów może wzbudzać zachwyt i niedowierzanie. Jest dynamika, energia, bezpardonowa walka i widoczna gołym okiem pasja zawodników, a zmagania na boisku są prawdziwą ucztą dla tych, którzy lubią mocne wrażenia. O rugby na wózkach w najbliższym odcinku programu „Misja Integracja”. Premiera 29 sierpnia br. o godz. 8:00 w TVP Regionalna.

Tomasz Szkwara podczas rozmowy w studioPiotr Pawłowski do rozmowy na temat rugby na wózkach zaprosił Tomasza Szkwarę, prezesa Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON”, który choć sam nie gra już w kadrze narodowej rugby na wózkach, to prężnie działa na jej rzecz, m.in. koordynując działania reprezentacji i organizując turnieje o zasięgu polskim i międzynarodowym. Prowadzący porozmawia z gościem m.in. o zasadach gry w rugby na wózkach, czym rugby w wykonaniu osób z niepełnosprawnością różni się od jego tradycyjnej odmiany, z jakiego sprzętu korzystają zawodnicy podczas rozgrywek oraz co trzeba zrobić, aby zostać rugbistą.

W programie pokażemy obszerną relację z czwartej edycji turnieju „Wheelchair Rugby Metro Cup 2015”, który odbył się w dniach 3-5 lipca br. w warszawskiej Arenie Ursynów. Podczas zawodów można było obserwować zmagania zawodników światowej czołówki rugby na wózkach, którzy dali prawdziwy popis determinacji, siły i hartu ducha. W zawodach konkurowało ze sobą osiem drużyn z Polski, Danii, Niemiec, Francji, Kolumbii, dwa składy z Wielkiej Brytanii i grupa złożona z zawodników z różnych krajów – The Robots.

– Przyjechała elita europejska i to jest niesamowite, że możemy ich gościć i rywalizować z nimi w takim turnieju – powiedział Rafał Rocki, reprezentant Polski w rugby na wózkach.

Polska reprezentacja popisała się znakomitym występem podczas turnieju. Zawodnicy ambitnie walczyli o każdą piłkę, starając się o jak najlepszy wynik dla swojej drużyny i tym samym udowadniając, że mają „charakter” i serce do walki.

Napis "No mercy" na koszulce– Naszym hasłem jest „No mercy” czyli nie ma litości, ale proszę się tym nie zrażać, bo tak naprawdę nic nam się nie dzieje na boisku, a „No mercy” jest tak naprawdę do przeciwników, bo nie mamy litości dla nich – powiedział Tomasz Witkowski, reprezentant Polski w rugby na wózkach.

W programie pokażemy fragmenty meczu o trzecie miejsce pomiędzy Polską a Niemcami, który oceniany był jako najlepszy w całym turnieju „Wheelchair Rugby Metro Cup 2015”. To była walka typu cios za cios, którą trzeba zobaczyć!

 

Uwaga!

RUGBY NA WÓZKACH to sport nie tylko dla osób po urazie rdzenia kręgowego. Również osoby z innymi niepełnosprawnościami mogą spróbować swoich sił w tej widowiskowej dyscyplinie.

Polskie Rugby na Wózkach poszukuje nowych zawodników. Jeśli chcesz zasilić szeregi jednej z 17. ligowych drużyn, a w przyszłości być może kadry narodowej – nie czekaj, zgłoś się! Kontakt: rekrutacja.rugby.na.wozkach@gmail.com.

—–

Zapraszamy do oglądania programu „Misja Integracja” w każdą sobotę o godzinie 8:00 na antenie TVP Regionalna. Powtórka w piątek o godz. 11:50.

Po emisji każdy odcinek będzie dostępny na portalu www.niepelnosprawni.pl oraz na stronie INTEGRACJI w zakładce Odcinki programu „Misja Integracja”.

Zachęcamy do korespondencji, proponowania tematów i bohaterów programu, piętnowania absurdów i dzielenia się z nami ciekawostkami. Napisz do nas: program@old.integracja.org.

—–

TVP Regionalna dostępna jest w sieciach kablowych oraz na platformach satelitarnych na następujących pozycjach:

NC+ – 220, Cyfrowy Polsat – 196, UPC – 320, UPC (dawne ASTER) – 102, VECTRA – 103, Multimedia Polska – 25, TOYA – 13, PETRUS – 114, INEA – 8, Sat Film – 43, PROMAX – 7

Przejdź na górę strony