Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
pomarańczowa okładka Savoir-vivre, na której dziecko pyta Tato, dlaczego ten pan porusza się na wózku? Na drugiej grafice jest kobieta przed zastawionym miejscem parkingowym dla osób z niepełnosprawnością, myśli: Jak ja teraz wsiądę do auta?

„Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”, jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych publikacji Integracji, wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem. „Wspaniały przewodnik dla „ludzi sprawnych” po świecie osób z niepełnosprawnościami” – tak o publikacji napisała dziennikarka portalu Gazeta.pl, Ola Długołęcka.

„Osoby na wózkach, niewidomi, osoby niesłyszące. Jak pomóc, żeby nie zaszkodzić, co mówić, a kiedy lepiej milczeć? Zobaczcie ten rysunkowy zbiór dobrych zasad i wcielcie je w życie. Od zaraz” – pisze dziennikarka Gazeta.pl.

niewidoma kobieta wychodzi z metra z psem przewodnikiem. Obok ojciec trzyma dziecko i mówi do niego Nie zaczepiaj tego psa

Nie jest to pierwszy raz, gdy „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością” (PDF, 2,5 MB) zachwyca. Dwa lata temu został uznany przez redakcję portalu Kampaniespoleczne.pl za jedno z najciekawszych tego typu wydawnictw.

13 tys. w kilka godzin

Świadczy to o tym, że mimo upływu lat publikacja, która powstała na Euro 2012, nie straciła ani odrobiny atrakcyjności. Przyczyna tego sukcesu jest prosta – dużą dawkę wiedzy na temat tego, jak zachowywać się wobec osób z niepełnosprawnością, zamknięto w atrakcyjnej i przystępnej formie. „Savoir-vivre” jest niewielką książeczką, spokojnie mieszczącą się w kieszeni.

grafika przedstawiająca witających się kibiców. jeden z nich nie ma prawej ręki, podaje lewą. drugi kibic ściska jego dłoń prawą ręką. Obok trzeci kibic myśli Hmm... ale jak się z nim przywitać?

Te kieszenie, a także biurka i tornistry, do których trafiła ta unikatowa publikacja, można już liczyć w dziesiątki tysięcy. Integracja udostępnia ją przy okazji wszystkich organizowanych wydarzeń, a także przygotowuje ją dla partnerów wspólnych działań. O tym, jak bardzo książeczka jest atrakcyjna, przekonaliśmy się podczas akcji „Integracja w Metrze”. W ciągu zaledwie kilku godzin na stacji metra Świętokrzyska rozdanych zostało… aż 13 tysięcy egzemplarzy „Savoir-vivre’u”.

na portierni stoi niewidomy mężczyzna z psem przewodnikiem, portierka myśli: Czy wypada powiedzieć do widzenia?

Przejdź na górę strony