Najważniejsze newsy z Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016 w specjalnym serwisie Niepelnosprawni.pl/rio. Czekają tam najświeższe informacje i ciekawostki, opisy poszczególnych dyscyplin, rozmowy ze sportowcami i galerie zdjęć, przygotowane przez naszych specjalnych wysłanników na Igrzyska do Rio de Janeiro.
Na tegoroczne Igrzyska Polska wysłała do Brazylii 97 sportowców, w tym 91 z niepełnosprawnością (36 kobiet i 55 mężczyzn) oraz 4 pilotów i 2 przewodników. Zawodników wspiera 57 trenerów, lekarzy, fizjoterapeutów, techników itp.
Nasz serwis Niepelnosprawni.pl/rio aktualizowany będzie całą dobę, tak aby w czasie rzeczywistym informować o medalach i wynikach naszych paraolimpijczyków. Najnowsze informacje będą też na naszym koncie na Twitterze @Niepe_pl i na naszym profilu na Facebooku. Nasze relacje będziemy oznaczać hasztagami #Rio2016 oraz #prostozrio.
Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów już dziś. Szczególnie polecamy:
- Obszerną rozmowę z Natalią Partyką, tenisistką stołową, niepokonaną na Igrzyskach Paraolimpijskich od Aten (2004), która w tym roku po raz trzeci rywalizowała także w Igrzyskach Olimpijskich. Opowiada nam o dzieciństwie, samodzielności, ciężkiej pracy, dynamicznej karierze i szansach w Rio, ale też o rosnącym stresie, zepsuciu przez pieniądze, poczuciu stawania się produktem.
- Szczegółowe opisy poszczególnych dyscyplin paraolimpijskich, wraz z wyjaśnieniem ich adaptacji do potrzeb zawodników z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz kategorii, w których rywalizują. Tam także o szansach Polaków w poszczególnych dyscyplinach.
- Artykuł „Igrzyska Paraolimpijskie – sprintem przez historię”, czyli przystępnie podaną historię ruchu paraolimpijskiego od czasów II wojny światowej oraz startów Polaków od 1972 roku na zawodach w Heidelbergu.
- Rozmowę z Łukaszem Szeligą – prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego opowiada nam m.in. o szansach Polaków, trudnym temacie pieniędzy, ogromnym postępie technologicznym w sprzęcie, rosyjskiej aferze dopingowej, a także o tym, że nie zawsze zawodnicy z niepełnosprawnością powinni rywalizować ze sportowcami pełnosprawnymi.
- Miniporadnik dla dziennikarzy i komentatorów, którzy na co dzień nie relacjonują sportu osób z niepełnosprawnością, w którym tłumaczymy, jak pisać i jak nie pisać o paraolimpijczykach. Głos oddaliśmy tu samym zawodnikom.
Cztery lata temu w Londynie reprezentacja Polski zdobyła 36 medali, w tym 14 złotych, co dało Polsce dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Wkrótce dowiemy się, czy ten znakomity wynik uda się powtórzyć.
Portal Niepelnosprawni.pl wspiera paraolimpijczyków od 2004 r. Regularnie, co dwa lata rzetelnie relacjonuje Letnie i Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. Od 2010 r. ma na zawodach swoich sprawozdawców. Podobnie będzie i tym razem, dzięki wsparciu firmy Peugeot i współpracy z Polską Fundacją Paraolimpijską.
Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro są kolejną odsłoną największego święta sportowego osób z niepełnosprawnością.
Portal Niepelnosprawni.pl to największy i najpopularniejszy serwis internetowy dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i pracujących z nimi specjalistów. Miesięcznie korzysta z niego ok. 250 tys. internautów. Od 13 lat prowadzony jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.