Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Tablet z wyświetloną na ekranie stroną główną portalu

W dniach 9-18 marca sportowcy z niepełnosprawnością powalczą o medale XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu. Relacje z ich zmagań na bieżąco będzie można śledzić na portalu Niepelnosprawni.pl. Wywiady z zawodnikami, codzienne newsy z Korei, galerie zdjęć, konkurs z ciekawymi nagrodami – to tylko niektóre atrakcje czekające na Czytelników w dziale www.niepelnosprawni.pl/pjongczang.

  • „Kilka razy myślałem już, że skręciłem kark, tak mocno przekoziołkowałem. Ostatnio we wrześniu, gdy mieliśmy treningi na stoku w hali na Litwie. Jak to w hali, są słupy i ściana, to nie jest otwarta przestrzeń. Wypadłem tam ze slalomu i uderzyłem głową w ścianę. Dość solidnie. Coś mi wtedy chrupnęło w szyi i myślałem, że skręciłem sobie kark. Pomyślałem, że nie chciałbym zostać tetraplegikiem…” – wyznaje w opublikowanym na portalu Niepelnosprawni.pl wywiadzie Igor Sikorski, na co dzień poruszający się na wózku narciarz alpejski.
    W Pjongczangu ma realne szanse na medal.
  • „Na igrzyskach wystartuje trzech zawodników, z którymi jeszcze nigdy nie wygrałem. Jednego z nich mam już bardzo blisko, jest w moim zasięgu. Można więc powiedzieć, że szanse są. Ja też nie chciałbym nakładać na siebie jakiejś bardzo dużej presji, ale jeśli wyjdzie perfekcyjny dzień, jeśli trafimy z formą, jeśli smarowanie nart, które też ma ogromne znaczenie, nam „siądzie”, to myślę, że będzie dobrze” – podkreśla w rozmowie Witold Skupień, który na igrzyskach paraolimpijskich będzie rywalizował w biegach narciarskich i biatlonie.
  • „Jestem swego rodzaju snowboardowym weteranem. Jeździłem kiedyś dla przyjemności, snowboarding był formą aktywnego spędzania czasu. W 2004 roku doznałem wypadku na Kasprowym Wierchu. W czasie zjazdu, przy dość dużej szybkości, straciłem równowagę. Złamałem kość strzałkową i piszczelową w podudziu, a w wyniku błędów i zaniechań lekarskich niestety po czterech miesiącach konieczna była amputacja. Dziś do swojego wypadku i tego, co mnie spotkało, podchodzę z bardzo dużym dystansem. Czasem nawet mówię, że cieszę się, że tak się stało” – mówi Wojciech Taraba, który w Pjongczangu wystartuje w parasnowboardzie, a z którym wywiad przeczytać będzie można na portalu w piątek, 9 marca.

Do tej pory Polacy na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich zdobyli 44 medale. W poświęconym igrzyskom w Pjongczangu dziale na portalu Niepelnosprawni.pl zapoznać się można m.in. z historią występów naszych zawodników.

Do Pjongczangu pojechało ośmioro Polaków – niektórzy z szansami na medale, inni po naukę i doświadczenie. Zawodnikom z dysfunkcją wzroku towarzyszy na śniegu troje przewodników.

W dziale o igrzyskach w Pjongczangu dziennikarze portalu będą tłumaczyć zasady poszczególnych zimowych dyscyplin paraolimpijskich oraz podawać ich terminarz – według polskiego czasu.

Portal Niepelnosprawni.pl wspiera paraolimpijczyków od 2004 r. Regularnie co dwa lata relacjonuje Letnie i Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. W styczniu br. Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, prowadzącego portal Niepelnosprawni.pl, podpisali porozumienie o współpracy, które ma służyć promocji sportu paraolimpijskiego, a także aktywności fizycznej, zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. Dzięki współpracy, przez najbliższe niemal dwa tygodnie na portalu będą publikowane  najnowsze newsy prosto z Pjongczangu, a także zdjęcia czołowego polskiego fotoreportera sportowego, Bartłomieja Zborowskiego.

Do 18 marca włącznie na portalu trwa konkurs paraolimpijski, w którym do wygrania są unikatowe znaczki pocztowe wraz z kopertą z pierwszego dnia obiegu, stworzone specjalnie na Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu przez Pocztę Polską, a także szaliki z logiem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.


Portal Niepelnosprawni.pl to największy i najpopularniejszy serwis internetowy dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i pracujących z nimi specjalistów. Miesięcznie korzysta z niego ok. 300 tys. internautów. Od 15 lat jest prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.


Więcej informacji:

Jacek Czerwiński
specjalista ds. Public Relations
tel.: 505 602 947
e-mail: jacek.czerwinski@old.integracja.org

Przejdź na górę strony