Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
statuetki konkursu Człowiek bez barier

3 grudnia, w najbliższy wtorek, poznamy Człowieka bez barier 2019! Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie, o godz. 15.00.

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Konkurs jest w tym roku organizowany już po raz 17. Z grona 20 półfinalistów Jury wyłoniło „Człowieka bez barier 2019” i czworo równorzędnych wyróżnionych.

3 grudnia w Zamku Królewskim zostaną również wręczone: Nagroda Specjalna oraz dla Osobowości Internetowej i Nagroda Publiczności, przyznane przez Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl.

Podczas wydarzenia premierę będzie miała książka „Piotr i Przyjaciele”, czyli zbiór rozmów, anegdot, refleksji i zdjęć osób związanych życiowo, zawodowo, towarzysko i społecznie z Piotrem Pawłowskim, założycielem i wieloletnim prezesem Integracji, którego pierwszą rocznicę śmierci obchodziliśmy w październiku br.

Galę finałową 17. konkursu „Człowiek bez barier” poprowadzi Michał Olszański. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl.

Wyjątkowy plebiscyt

W 16. dotychczasowych edycjach Konkursu nagrodzono 90 osób (36 kobiet i 54 mężczyzn) z różnymi rodzajami niepełnosprawności: po urazach kręgosłupa, z postępującym zanikiem mięśni, bez rąk, z niepełnosprawnością intelektualną, osoby niewidome, głuchoniewidome. Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, pokazując swoją postawą i działaniem, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

W ubiegłym roku tytuł „Człowieka bez barier 2018” otrzymał Przemysław Sobieszczuk, który od urodzenia choruje na rzadką i nieuleczalną genetyczną chorobę skóry – Epidermolysis Bullosa (EB, pęcherzowe oddzielanie się naskórka). Laureat od 2007 r. jest pracownikiem banku, w którym zajmuje się szkoleniem kadr. W Akademii Motyl prowadzi też własne szkolenia motywujące i uczy dzieci, jak postępować w szkole wobec kolegów z niepełnosprawnością. Upowszechnia wiedzę o chorobach rzadkich. Rozwinął także działalność polskiego oddziału Stowarzyszenia Debra. Zaangażował się w walkę o refundację specjalistycznych opatrunków, poprawiających jakość życia chorych na EB.

AKREDYTACJE

Dziennikarzy zainteresowanych relacjonowaniem wydarzenia obowiązują akredytacje. Na adres jacek.czerwinski@old.integracja.org prosimy o przesłanie danych dziennikarzy i całych ekip TV najpóźniej do poniedziałku, 2 grudnia do godz. 14.00.

Patronat honorowy

Małżonka Prezydenta RP
Agata Kornhauser-Duda

Partner instytucjonalny

Logo PFRON

napis: Projekt współfinansowany ze środków PFRON

 

Partnerzy główni

logo Fundacji Orange

Logo Lotniska Chopina

Partnerzy

logo Coloplast

logo Fundacji Lotto

logo Fundacja PKO BP

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

logo TVP Info

Logo Niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo, 25-lecie Integracji

Przejdź na górę strony