Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
sztuka_dostrzegania_integracja

„Sztuka dostrzegania” to projekt będący unikalnym połączeniem świata sztuki i biznesu oraz działań społecznych. We współpracy z domem aukcyjnym DESA Unicum oraz malarzem Michałem Zaborowskim, PwC z okazji 30-lecia obecności w Polsce zaprosiło do udziału w inicjatywie 30 osobowości, które w ostatnich trzech dekadach miały istotny wpływ na kształtowanie życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego w Polsce. Na obrazach Michała Zaborowskiego zobaczymy m.in.: Agnieszkę Holland, Wisławę Szymborską, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Owsiaka, Roberta Lewandowskiego, Adama Małysza, Krzysztofa Pendereckiego, Korę i Wojciecha Młynarskiego.

– PwC od 30 lat w Polsce inicjuje i angażuje się w projekty społeczne. Sztuka dostrzegania jest kontynuacją naszych działań związanych z odpowiedzialnym prowadzeniem biznesu i dostrzeganiem tego, co ważne, również poza obszarem codziennej działalności – mówi Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce.

Obrazy z kolekcji „Sztuka dostrzegania” będzie można kupić podczas aukcji 22 października br. Odbędzie się ona stacjonarnie w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie, ale też online. Dzięki aplikacji DESA każdy będzie mógł wziąć udział w licytacji przez internet, odbywającej się w tym samym czasie.

– To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ łączy w sobie dwie ważne wartości – sztukę i możliwość pomagania. Projekt jest zupełnie nieszablonowy. Włączyło się w niego wiele znanych osobistości. Wszyscy mamy wspólny cel. To wspaniała inicjatywa. Czujemy się wyróżnieni, że możemy wziąć w niej udział – mówi Juliusz Windorbski, prezes DESA Unicum.

Integracyjny projekt „Zapytaj doradcę”

Na stronach www.pwc.pl/sztukadostrzegania oraz na www.desa.pl można obejrzeć katalog ze wszystkimi obrazami Michała Zaborowskiego, a także sprawdzić szczegóły dotyczące aukcji – konieczna jest wcześniejsza rejestracja licytujących. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na projekty 4 prężnie działających fundacji pozarządowych: Fundacji Integracja (Projekt „Zapytaj doradcę”), Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (budowa profesjonalnego call center dla 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży), Centrum Edukacji Obywatelskiej (program „Odporna szkoła”), Fundacji Innowacji Społecznych (projekt „Kawiarnia Wozownia”).

Fundacja Integracja przeznaczy otrzymane środki na projekt „Zapytaj doradcę”, który pozwala ludziom wyjść z największych życiowych tarapatów. Skierowany jest do osób z niepełnosprawnością i ich otoczenia, w tym młodych ludzi i seniorów, obejmując szeroki zakres zróżnicowanego poradnictwa socjalnego, prawnego, psychologicznego i zawodowego, z uwzględnieniem sytuacji pandemicznej. W czasie pandemii wiele się zmieniło, w tym m.in. zasady wydawania orzeczeń o niepełnosprawności. Dostęp do wielu urzędów stał się utrudniony. Osoby z niepełnosprawnością utraciły tradycyjne źródła uzyskiwania informacji i dotychczasowego wsparcia. Wielu z nich w ogóle nie wychodzi z domów. Wyostrzyły się też istniejące problemy społeczne związane z samotnością, ubóstwem, przemocą czy depresją. Zmniejszyła się natomiast liczba kontaktów międzyludzkich, a przez to – mniej jest możliwości wymiany informacji.

„Zapytaj doradcę” to kompleksowy plan wsparcia osób z niepełnosprawnością, umożliwiający im i ich bliskim (w trakcie spotkań bezpośrednich, rozmów telefonicznych lub wideoczatów) konsultacje ze specjalistami, m.in. prawnikami, doradcami socjalnymi, psychologami, doradcami zawodowymi i ekspertami Integracji. Projekt obejmuje także stworzenie 5 tematycznych e-broszur oraz rozbudowę portalu Niepelnosprawni.pl.

Zapraszamy do udziału w aukcji.


Informacje o PwC: w PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 284 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób.

Informacje o Domu Aukcyjnym DESA Unicum: DESA Unicum to największy polski dom aukcyjny, rocznie organizuje ponad 70 aukcji różnego typu, m.in. sztuki dawnej, sztuki współczesnej, młodej sztuki oraz tematyczne (np. prac na papierze, designu, fotografii, plansz i ilustracji komiksowych, biżuterii, grafiki artystycznej, rzeźby). Prowadzi również aukcje charytatywne, aukcje kolekcji oraz licytacje na zlecenie prywatnych podmiotów. Dodatkowo, DESA Unicum organizuje wystawy monograficzne interesujących osobowości artystycznych i nurtów.

Informacje o Michale Zaborowskim: studia odbył na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w 1985 r. uzyskał dyplom w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Jedna z pierwszych jego wystaw indywidualnych miała miejsce w Galerii Zapiecek w Warszawie (1987), w tym też roku otrzymał złoty medal na Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie. Pokazywał swoje prace w znaczących galeriach europejskich i amerykańskich. Maluje w dużym formacie postacie i sceny figuralne pełne dynamiki i ruchu, który podkreśla asymetrią kompozycji. Przedstawione sceny sprawiają niekiedy wrażenie kontynuacji już poza płótnem. Stosuje nasycone barwy i kontrastowe światłocienie. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w USA, Kanadzie Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Australii i RPA.

Przejdź na górę strony