Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
20 paczek zapakowanych w bagażniku większego samochodu

W dniach 10-11 grudnia trwa finał „Szlachetnej Paczki”, jednego z najbardziej znanych projektów Stowarzyszenia Wiosna. Pracownicy Integracji po raz pierwszy włączyli się w tę akcję. Jakie były efekty naszego zaangażowania i co sami otrzymaliśmy podczas tworzenia paczki? Zobaczcie!

Pracownicy Integracji m.in. z Centrum Integracja, redakcji portalu Niepelnosprawni.pl, magazynu „Integracja” i programu „Misja Integracja” oraz Działu Usług Eksperckich z entuzjazmem zgodzili się wziąć udział w Szlachetnej Paczce.

sklep. kobieta na wózku wskazuje coś palcem, mężczyzna przytula się do pościeli

Jak widać na zdjęciu – zakupy były jednym z przyjemniejszych etapów tworzenia paczki

Na początku należało wybrać rodzinę z bazy projektu na stronie szlachetnapaczka.pl. Tworząc propozycje rodzin dla 25 osobowej grupy, kierowaliśmy się dwoma kryteriami: niepełnosprawnością w rodzinie – z uwagi na misję i działalność organizacji oraz miejscem zamieszkania rodziny – spoza Warszawy. Podczas naszego spotkania, wspólnie zwracaliśmy także uwagę na opis rodziny, szczególnie na to czy podejmuje działania, by polepszyć swoją sytuację oraz na jej potrzeby.

trzy osoby pakują pudełka, wszędzie znajdują się kartony

Prawie cała podłoga redakcji Integracji znalazła się pod „morzem” pudeł i pudełek, w które pakowaliśmy przygotowane przez nas rzeczy

Każda osoba tworząca paczkę, zobowiązuje się do zakupu wymienionych trzech najpotrzebniejszych rzeczy rodziny – to obowiązek darczyńcy. My chcieliśmy zapewnić „naszej” rodzinie wszystkie rzeczy zawarte w formularzu i to w pewnym sensie postawiliśmy sobie za tzw. „punkt honoru”. Ostatecznie wybraliśmy sześcioosobową rodzinę z woj. świętokrzyskiego, w której jedno z dzieci jest z niepełnosprawnością, a postawa rodziców i ich starania polepszenia bytu jest godna podziwu.

dwie kobiety ozdabiają paczki

Obowiązkowo znaleźliśmy czas na ozdobienie opakowanych w papier paczek wstążkami

Każdy z pracowników Integracji wziął sobie do serca chęć stworzenia jak najlepszej paczki dla wielodzietnej rodziny. Dzięki temu podejściu udało się nam zebrać trzy najważniejsze rzeczy, w tym fotel-łóżko dla jednego z dzieci oraz większość potrzeb, które zmieściły się w… 17 paczkach!

kilkanaście paczek stoi jedna na drugiej

A tak wyglądały przygotowane przez nas paczki

 

wielki karton ozdobiony papierem dla dzieci, w tyle widać fragment zapakowanego fotela

Zapakowany w ogromnym pudle rower, za nim widać fragment opakowanego fotela

Brakowało nam dwóch „szczególnie wymarzonych” przedmiotów, które mogłyby sprawić wielką radość. Tymczasem, bez naszych próśb, a jedynie przez rozmowę z pracownikami Integracji kilka osób postanowiło dodać konkretne rzeczy i współtworzyć z nami paczkę! Dlatego serdecznie dziękujemy firmie SMARTTECH 3D za rower dla jednego z dzieci oraz firmie „KAS” Usługi Ogólnobudowlane Krzysztof Szygenda za wiertarkę i wsparcie w transporcie fotela. Dodatkowo nasi sąsiedzi ze sklepu „Coś słodkiego – American Candy Shop” przekazali dla rodziny ogromne pudełko ze słodyczami.

dwóch mężczyzn przy jednej paczce

Paczka ze sklepu „Coś słodkiego – American Candy Shop”

Finalnie „zmieściliśmy się” w 20 paczkach, które przewieźliśmy do magazynu w Warszawie. Stamtąd paczki przewieziono do magazynu w woj. świętokrzyskim i do „naszej” rodziny.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w inicjatywie Szlachetnej Paczki. Dla nas była to jedna z najciekawszych i najbardziej wartościowych akcji, w jaką mieliśmy okazję się włączyć i z której wynieśliśmy wiele dobrych, także z perspektywy organizacji, doświadczeń.

kilkanaście zapakowanych w ozdobny papier paczek

Przejdź na górę strony