W poniedziałek 23 marca odbyły się w Warszawie kolejne warsztaty w ramach projektu „Zostań korespondentem Integracji”. Temat drugiego spotkania towarzyszącego akcji mającej na celu zachęcenie Polaków do zainteresowania się tematyką niepełnosprawności i informowanie o niej w mediach, stanowiło wykorzystanie multimediów w ramach współczesnego warsztatu dziennikarskiego.
Zostań korespondentem Integracji
Akcja „Zostań korespondentem Integracji” to projekt Fundacji Integracja. Jej cel stanowi zachęcenie Polaków do zainteresowania się tematyką osób z niepełnosprawnością i poruszania dotyczących ich tematów w polskich mediach. Pragniemy stworzyć sieć osób, które zostaną korespondentami lokalnymi, przekazując informacje zarówno o problemach, jak i sukcesach, mających miejsce na poziomie lokalnym.
Zainteresowanych naszą akcją zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: korespondent@old.integracja.org
Zajęcia (multi)medialne
Współczesne dziennikarstwo to nie tylko tworzenie artykułów, ale i dynamicznych multimediów: filmów i zdjęć. Wagę tych rozwiązań podkreśla rozwój Internetu, dzięki któremu opublikowanie reportażu czy ciekawego komentarza filmowego przestało być dostępne wyłącznie dziennikarzom telewizyjnym. Publikować może dosłownie każdy, a treści tego rodzaju cieszą się większym powodzeniem niż tradycyjne teksty pisane, szczególnie na portalach społecznościowych.
W ramach drugiej edycji warsztatów związanych z projektem Integracji uczestnicy wzięli udział zarówno w teoretycznych wykładach, jak i praktycznych ćwiczeniach terenowych. W pierwszej części zajęcia poświęcono tematyce wykonywania fotografii przy wykorzystaniu niskokosztowych technologii: aparatów telefonów komórkowych. Prowadzący zajęcia fotografowie pokazywali uczestnikom jak efektywnie wykorzystywać zasady tworzenia zdjęć za pomocą urządzeń tego rodzaju, przy maksymalnym wykorzystaniu ich możliwości. Zajęcia połączono z praktyką wykonywania szkoleniowego fotoreportażu. Tematem drugiej części było z kolei wykorzystanie techniki filmowej.
Dziękujemy STACJI MURANÓW za udzielenie przestrzeni dla naszych zajęć.
Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich