Mamy już najnowszy, czwarty numer magazynu „Integracja”! Zobacz, o czym możesz przeczytać w jesienne dni i wieczory. Przypominamy także o zmienionych zasadach prenumeraty magazynu „Integracja”.
W najnowszej „Integracji” 4/2017 przeczytają Państwo m.in. na temat:
- Pojazdu, który pozwala żyć pełnią życia (s. 29-33)
Jolanta Wiszowata zachęca do poznania możliwości skutera inwalidzkiego, bo „to nie tylko pojazd do przemierzania miejskich chodników. Równie dobrze radzi sobie na leśnych ścieżkach i wiejskich drogach. Jeśli więc chce się pooddychać świeżym powietrzem, nasycić oczy zielenią i pięknymi widokami, poczuć przyrodę z bliska, to skuter na to wszystko pozwala. Można nim pojechać na wycieczkę do innego miasta i – inaczej niż dotąd – je pozwiedzać”.
- Dostępnych pociągów, procedur i jakości obsługi (s. 18-22)
Angela Greniuk i Tomasz Przybyszewski sprawdzili, czy temat dostępności usług dla osób z niepełnosprawnością u największych kolejowych przewoźników nabiera prędkości czy może utknął na bocznicy.
- Nadzoru nad przestrzeganiem praw pasażera (s. 10-12)
Tomasz Przybyszewski rozmawia z Ignacym Górą, prezesem Urzędu Transportu Kolejowego (UTK), który potwierdza, że można złożyć skargę do UTK na jakość świadczonej usługi lub jej niewykonanie i domagać się zadośćuczynienia.
- Transportu miejskiego w Polsce (s. 24-27)
Mateusz Różański informuje, na kogo na polskich drogach i ulicach mogą liczyć użytkownicy autobusów, tramwajów, busów i kierowcy własnych pojazdów.
- Dyskusji środowiska o jego przedstawicielach (s. 14-17)
Redakcja portalu Niepelnosprawni.pl zebrała pierwsze emocjonujące głosy na temat tego, kto powinien reprezentować osoby z niepełnosprawnością. Czy one same? Czy także rodzice, opiekunowie i pracujący z nimi specjaliści?
- Grup wsparcia osób z niepełnosprawnoscią, chorych i ich opiekunów (s. 36-38)
Jacek Hołub zaprasza do miejsc, w których obowiązują dwie podstawowe zasady: zwracanie się do siebie po imieniu i to, że nic nie wychodzi poza cztery ściany.
- Kaszlu, który może być groźnym objawem… (s. 44-45)
Mateusz Różański przypomina o gruźlicy, która dotyczy nie tylko płuc, jest uleczalna, lecz wciąż pozostaje groźna.
- Poza tym w numerze 4/2017 „Integracji” znajduje się wiele wartościowych informacji i cennych porad (m.in. na temat odszkodowań, ubezpieczeń, rehabilitacji, rozwiązań technologicznych) oraz niebanalnych wypowiedzi i interesujących stanowisk naszych ekspertów, komentatorów, bohaterów i autorów (m.in. Jana Arczewskiego, Hanny Pasterny i Bawera Aondo Akaa).
Magazyn „Integracja” oraz portal Niepelnosprawni.pl są
współfinansowane ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy