Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Stauteki dla laureatów konkursu Człowiek bez barier

Już w czwartek, 3 grudnia, niedługo po godz. 15:00, poznamy Człowieka bez barier 2020! Uroczyste wręczenie nagród w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się bez udziału publiczności, ale całe wydarzenie będzie transmitowane on-line.

Transmisja z tłumaczem polskiego języka migowego (PJM):

Transmisja z audiodeskrypcją:

 

Konkurs „Człowiek bez barier“, organizowany od 2003 r. przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, osiągnął pełnoletniość. W tym roku już po raz 18. wybrana zostanie osoba, która swoim życiem udowadnia, że można pokonywać bariery i nie trzeba rezygnować ze swoich marzeń z powodu niepełnosprawności.

– Człowiek bez barier to osoba z umysłem otwartym na świat i z odwagą, która pozwala na realizowanie życiowych planów oraz nierealnych, wydawałoby się, marzeń – mówi Ewa Pawłowska, prezes Integracji. – Człowiek bez barier to osoba, która koncentruje się na możliwościach, ograniczenia odkładając na bok. Aktywna, energiczna i energetyczna, potrafiąca obdarować tą energią innych. Ciesząca się każdym dniem życia – ze świadomością, że każda chwila mija bezpowrotnie i dlatego warta jest maksymalnie dobrego przeżycia – opisuje idealnego kandydata do tego zaszczytnego mianaprezes Integracji.

Konkurs pozwala odkryć takie nieprzeciętne osoby, aby opowiedzieć o nich i ich działalności światu. W tym roku z grona 20 półfinalistów Jury wyłoniło „Człowieka bez barier 2020” i czworo równorzędnych wyróżnionych. 3 grudnia w Zamku Królewskim zostaną również wręczone: Nagroda Specjalna oraz dla Osobowości Internetowej i Nagroda Publiczności, przyznane przez Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl.

Galę finałową 18. konkursu „Człowiek bez barier” poprowadzi Marta Kielczyk. Wydarzenie uświetni występ wokalistki i pianistki Agaty Zakrzewskiej.

Transmisję można będzie oglądać na portalu www.Niepelnosprawni.pl i na kanale www.youtube.com/integracjatv.

Cała Gala będzie tłumaczona na Polski Język Migowy. Organizatorzy zapewniają również audiodeskrypcję.

Wyjątkowy plebiscyt

W 17. dotychczasowych edycjach Konkursu nagrodzono 97 osób (40 kobiet i 57 mężczyzn) z różnymi rodzajami niepełnosprawności: po urazach kręgosłupa, z postępującym zanikiem mięśni, bez rąk, z niepełnosprawnością intelektualną, osoby niewidome, głuchoniewidome. Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, pokazując swoją postawą i działaniem, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

Ubiegłorocznym Człowiekiem bez barier został Wojciech Kowalczyk z podwarszawskiego Legionowa. Mimo rdzeniowego zaniku mięśni typu 1 (SMA1) od lat angażuje się w sprawy mieszkańców swojego miasta. Objął funkcję pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta. Ocenia inwestycje pod kątem dostępności, sugeruje zmiany, które włączą osoby starsze i z niepełnosprawnościami w codzienne życie Legionowa. Udziela rad i prowadzi ożywioną korespondencję z potrzebującymi jego wsparcia, a prywatnie studiuje, śpiewa przed publicznością i prowadzi motywacyjną stronę „Pokonać SMA”.

Patronat honorowy

Małżonka Prezydenta RP
Agata Kornhauser-Duda

Partner instytucjonalny

Logo PFRON

napis: Projekt współfinansowany ze środków PFRON

 

Partnerzy główni

logo Fundacji Orange

Przejdź do strony Fundacji PZU

Partnerzy

przejdź do strony Coloplast

logo Fundacji Lotto

logo Fundacja PKO BP

Przejdź do strony PKP Intercity

logo Polpharma

 

 

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

logo tvp2

Logo Niepelnosprawni.pl

Organizator

Logo Integracji

Przejdź na górę strony