Wiem, co czujesz. Jak działają grupy wsparcia; Nic o nas bez nas? – ciąg dalszy; Opiekunowie powinni móc dorabiać? Jeśli się zgadzasz, pomóż im, podpisz petycję!; Bioniczna proteza ręki na każdą kieszeń. Projekt polskich studentów; Renta i podwyżka – zdecydowanie idą w parze! Te oraz wiele innych tematów możecie przeczytać w podsumowaniu tygodnia z przełomu października i listopada na portalu Niepelnosprawni.pl.
Szczególnie polecamy
Wiem, co czujesz. Jak działają grupy wsparcia
Dzięki niej opiekunowie osób przewlekle chorych i z niepełnosprawnością z Warszawy uwierzyli, że ich problemy są tak samo ważne jak zdrowie podopiecznych. Dziewczyny na wózkach z Gniezna poczuły smak niezależności. A Kasia z Krakowa poznała męża.
Nic o nas bez nas? – ciąg dalszy
Kto powinien reprezentować osoby z niepełnosprawnością? Odpowiedź wydaje się aż nadto oczywista – one same. Tak jednak nie jest. Jak zatem powinno być, czy możliwe są również inne rozwiązania?
Najważniejsze wydarzenia
Opiekunowie powinni móc dorabiać? Jeśli się zgadzasz, pomóż im, podpisz petycję!
20 tys. podpisów pod petycją „Zmień prawo. Pozwól opiekunom dorabiać” chce zebrać Instytut Spraw Obywatelskich z Łodzi (INSPRO). To ważna część działań w ramach ogólnopolskiej kampanii obywatelskiej „Dom to Praca”.
Bioniczna proteza ręki na każdą kieszeń. Projekt polskich studentów
Bioniczną protezę ręki, która ma pomagać w codziennym życiu osób po amputacji dłoni, konstruują studenci Politechniki Białostockiej. Sygnał do protezy będzie wysyłany poprzez napinanie odpowiednich mięśni przedramienia, wtedy będzie możliwe wykonanie ruchu dłonią.
Praca
Renta i podwyżka – zdecydowanie idą w parze! [WIDEO]
Znacie to? Przychodzi pracownik do szefa i… prosi o wyższe wynagrodzenie. „Nie mogę dać panu podwyżki, bo już ma pan rentę” – odpowiada prezes. Niestety, to nie żart. To rzeczywistość. Jak być powinno? Obejrzyj nasz materiał z cyklu „Fakty i mity”!
Nasze działania
Polski serwis telefonii internetowej z Certyfikatem SERWIS BEZ BARIER
Serwis platformy telefonii internetowej VoIP – FCN.pl – dołączył do elitarnego grona stron, których pełną dostępność dla osób z niepełnosprawnością potwierdzili eksperci Integracji, przyznając jej Certyfikat SERWIS BEZ BARIER.
Wskaż, kto zdobędzie Nagrodę Publiczności konkursu „Człowiek bez barier”. Ostatnia chwila, by oddać głos!
20 niesamowitych osób, jedno głosowanie i jedno wyróżnienie. To od Ciebie zależy, kto otrzyma Nagrodę Publiczności w XV edycji Konkursu „Człowiek bez barier”! Pośpiesz się – masz na to czas tylko do 5 listopada!
Kultura
Dynamiczna kariera modelki z zespołem Downa [GALERIA]
Zaledwie dwa lata temu Madeline Stuart, 20-latka z zespołem Downa, stała u progu swojej kariery w modelingu. Dziś śmiało można nazwać ją jedną z najważniejszych modelek w branży, zaangażowaną na rzecz osób z zespołem Downa oraz… bizneswoman! Aktywność i wysiłki młodej kobiety zostały zauważone – niedawno została nominowana do Nagrody Muzycznej Quincy’ego Jonesa. Przeczytajcie, co słychać u 20-letniej Australijki i zobaczcie jej zdjęcia z tegorocznego pokazu modu New York Fashion Week!
Sport
Weź udział w sportowym projekcie i odkryj swój talent!
Jesteś studentem lub doktorantem z niepełnosprawnością? Może chciałbyś rozpocząć swoją przygodę ze sportem lub wejść na jego wyższy poziom? Polski Komitet Paraolimpijski poszukuje nowych talentów w projekcie pn. „Nadzieje sportu akademickiego”.
Relacje
Minęło 5 lat. Czy Konwencja działa?
Minęło pięć lat od ratyfikowania przez Polskę Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Ten czas to zarówno szereg zmian w prawie, świadomości społecznej, działaniu różnych instytucji, ale też odkrywania kolejnych barier. O tym, dlaczego tak jest, dyskutowano podczas konferencji z okazji jubileuszu, która odbyła się 27 października na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Halloween w alternatywnej wersji
Josh Sundquist jest popularnym amerykańskim mówcą motywacyjnym i pisarzem, któremu w wieku 9 lat amputowano nogę w wyniku nowotworu kości. Ostatnio wśród polskich użytkowników portali społecznościowych zasłynął swoim ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie, dzięki niebanalnym kostiumom na Halloween. Zobacz, jak wykorzystał ten zwyczaj, by pośmiać się z samego siebie.
Autor: Redakcja, fot. sxc.hu (1, 4), kadr z filmiku INSPROmedia/youtube.com (2), Magdalena Dąbek (3), inf.pras (5, 7), joshsundquist.com (6), Mateusz Różański (8)
Magazyn „Integracja” oraz portal Niepelnosprawni.pl są
współfinansowane ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy