Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
ekspert Integracji wskazuje szkolonemu młodemu mężczyźnie w opasce na oczach, jak poruszać się o lasce dla osoby niewidomej po ścieżkach

Dlaczego ścieżki dla osób z niepełnosprawnością wzroku kończą się na ścianie budynku? Czy mała architektura może zagrażać zdrowiu i życiu? Jaki kontrast powinna mieć ściana z podłogą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznasz podczas szkoleń dostępności architektonicznej, organizowanych przez Integrację i Miasto Stołeczne Warszawa.

Tworzenie dostępnej przestrzeni jest procesem, który wymaga czegoś więcej niż oficjalnego zadekretowania czy nawet stworzenia oficjalnego dokumentu. Dostępność budują (lub niszczą)decyzje pojedynczych osób, pracujących w firmach i instytucjach, odpowiedzialnych za tworzenie i zarządzanie przestrzenią. Dlatego też w szkoleniach Integracji biorą udział zarówno przedstawiciele urzędów i spółek miejskich, jak firm prywatnych.

Architektura i savoir-vivre

W Warszawie odbywa się cykl dwudniowych szkoleń dostępności architektonicznej, prowadzonych przez Integrację. Podczas pierwszego dnia warsztatów jednym z zadań uczestników jest namacalne doświadczenie barier w przestrzeni miejskiej – szkoleni mają możliwość pokonać na wózku niewielki krawężnik i przejść krótki dystans w opasce na oczy lub goglach, imitujących niepełnosprawność wzroku.

Cały tekst przeczytasz na portalu Niepelnosprawni.pl.

Przejdź na górę strony