15 czerwca br. o godz. 9.00 w Telewizji Polskiej pojawi się autorski program Fundacji Integracja. Na fanów programu czeka wiele nowości i niespodzianek. Nowa będzie nazwa programu i godzina emisji. Program nadawany będzie w nowej stacji telewizyjnej. Pojawi się też nowa wirtualna scenografia oraz nowa oprawa graficzna i muzyczna. Ale przede wszystkim w programie zostanie zaprezentowane nowe spojrzenie na niepełnosprawność.
W tym sezonie program prowadzony niezmiennie od wielu lat przez Piotra Pawłowskiego zmienia nazwę na „Misja Integracja”. Program nadawany będzie w każdą niedzielę o godz. 9.00 na antenie TVP Regionalna. Prowadzący program będzie zapraszał do studia gości – ekspertów, polityków, ale też gwiazdy, z którymi rozmawiać będzie na tematy ważne zarówno dla osób z niepełnosprawnością, jak i ich najbliższego otoczenia. Goście programu podczas rozmowy będą siadać na wózkach inwalidzkich.
W programie „Misja Integracja” zobaczymy także cykl felietonów z udziałem osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które poprzez swoje doświadczenia przybliżą widzom zagadnienia związane z ich codziennym funkcjonowaniem. Wśród nich jest Bogusia Siedlecka, niepełnosprawna blogerka i prowadząca wideoblog „Anioł na resorach”.
Premierowy odcinek
Najbliższy odcinek programu „Misja Integracja”, w niedzielę 15 czerwca o godz. 9.00, zostanie poświęcony pracy osób z niepełnosprawnością. Gościem programu będzie Jarosław Duda, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Piotr Pawłowski porozmawia z zaproszonym gościem m.in. o możliwościach podjęcia pracy przez osoby z niepełnosprawnością oraz problemie ich zatrudniania na otwartym rynku pracy i towarzyszącym temu barierom.
Wspólnie z Bogusią Siedlecką sprawdzimy, jakie są sposoby poszukiwania pracy, jak się do tego dobrze przygotować oraz ocenimy postawy pracodawców wobec pracowników z niepełnosprawnością.
Na kolejne odcinki programu „Misja Integracja” zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 9.00 do TVP Regionalna.
Po emisji każdego odcinka będzie on dostępny on-line na portalu niepelnosprawni.pl.