Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Laptop z wyświetlonym na monitorze logo konferencji „Dostępność Polska 2014”

15 września to ostatni dzień zapisów na konferencje poświęcona dostępnym stronom internetowym. Dostępność Polska 2014 – wymogi dostosowania serwisów internetowych instytucji publicznych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością” odbędzie się 17 września w Centrum Konferencyjnym Muranów w Warszawie.

 

Konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji kończy realizację drugiej edycji projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych w swobodnym dostępie do informacji i usług zamieszczonych w Internecie”. Celem głównym projektu było wsparcie instytucji publicznych we wdrożeniu zasad dostępności serwisów internetowych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności poprzez wykonanie audytów dostępności serwisów www, doradztwo oraz e-szkolenia. Szczegółowe rezultaty wypracowane w trakcie realizacji projektu zaprezentowane zostaną podczas konferencji przez Agnieszkę Zaranek z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), który jest partnerem projektu i Jakuba Dębskiego ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Co się będzie działo?

Obszerny program konferencji został podzielony na osiem prelekcji i jeden panel dyskusyjny pt. „E-bariery”, którego moderatorem będzie Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. W panelu udział wezmą: Teresa Hernik (prezes PFRON), Włodzimierz Marciński (Lider Cyfryzacji), Mirella Panek-Owsiańska (Forum Odpowiedzialnego Biznesu) oraz Paweł Łukasiak (Akademia Rozwoju Filantropii).

W programie konferencji „Dostępność Polska 2014 – wymogi dostosowania serwisów internetowych instytucji publicznych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością” będzie także wystąpienie m.in. Dominika Paszkiewicza, audytora, konsultanta i szkoleniowca
w zakresie dostępności i użyteczności Internetu, który opowie o tym czym jest dostępność i na czym polega. Szefowa Wydziału Projektów Internetowych w Centrum Informacyjnym Rządu Agnieszka Borowa-Malinowska, na przykładzie serwisu Premier.gov.pl pokaże drogę do dostępności.

O barierach jakie napotykają osoby niewidome w Internecie opowie Piotr Witek z Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego. Z kolei kwestię serwisu internetowego dostępnego dla osób niesłyszących, w swojej prezentacji przedstawią Przemysław Kuśmierek i Sławomir Łuczywek z firmy Migam.pl.

Mark Rait z Shaw Trust, dużej brytyjskiej organizacji wspierającej zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, opowie o dostępności i Internecie z perspektywy Wielkiej Brytanii. Natomiast Marcin Piątkowski, audytor Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Krzysztof Wysocki z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach zaprezentują na przykładzie PCPR Kartuzy, jak wyglądał proces wdrożenia dostępności strony www tej placówki.

Konferencja odbędzie się 17 września 2014 roku w Centrum Konferencyjnym Muranów, ul. Anielewicza 6.

Konferencja będzie miała charakter otwarty. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2014 roku.Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Dostępność Polska

Konferencja w szczególności dedykowana jest przedstawicielom instytucji rządowych i samorządowych.

Patroni

Patron honorowy:

Serwis Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Strona Lidera Cyfryzacji Włodzimierza Marcińskiego

Patron merytoryczny:

Patroni medialni:

Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni - przejdź do serwisu

Polskie Radio — Jedynka

Gazeta Wyborcza

IT w administracji

Portal niepelnosprawni.pl

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

ak74

Informaton.pl

UXlabs.pl

Organizatorzy

Kapitał Ludzki - przejdź do serwisu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej poświęconego Europejskiemu Funduszowi Społecznemu

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji - przejdź do serwisu old.integracja.org

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - przejdź do serwisu pfron.org.pl

Europejski Fundusz Społeczny - przejdź do portalu Funduszy Europejskich poświęconego Programowi Kapitał Ludzki

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Przejdź na górę strony