Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
tłum publiczności na wielkiej gali bawi się spadającymi z syfitu balonikami

Wielka Gala Integracji, uświetniająca obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, jest niezmiennie od 26 lat największym świętem społeczności osób z niepełnosprawnościami w Polsce. To tradycyjne, coroczne spotkanie ludzi, których łączy idea budowy świata bez barier, odbędzie się w tym roku on-line we wtorek, 23 listopada, o godz.18. Transmisja będzie dostępna na portalu Niepelnosprawni.pl oraz kanale Integracji na YouTube.com.

– Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym uważnie śledziliśmy sytuację epidemiczną, aby zadecydować w jakiej formule przebiegać będzie Wielka Gala Integracji 2021. Z głębokim żalem uznaliśmy, że podczas kolejnej fali pandemii COVID-19 bezpieczniej będzie dla naszych gości, jeśli tym razem również spotkamy się on-line. Mamy też nadzieję – i to słowo jest kluczem do tegorocznej Gali – że następna odbędzie się już tradycyjnie; że będziemy mogli podać sobie znowu ręce i zobaczyć swoje uśmiechy – mówi Ewa Pawłowska, Prezes Integracji.

Transmisja 26. Wielkiej Gali Integracji z Nowego Teatru w Warszawie odbędzie się 23 listopada br., o godz. 18.00. Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Organizatorzy zapewniają też audiodeskrypcję dla osób niewidomych.

Temat Gali: dostępność

Temat pełnej dostępności wydarzeń kulturalnych dla osób ze specjalnymi potrzebami będzie także tematem galowej debaty. Podczas wydarzenia poznamy pierwszą stypendystkę Funduszu Wieczystego im. Piotra Pawłowskiego, założyciela Integracji, a także tegorocznych laureatów Medalu Przyjaciel Integracji, który od 1997 r. przyznawany jest osobom, firmom, organizacjom działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami nie z formalnego obowiązku, ale z poczucia społecznej misji.

Tradycyjnie, podczas Wielkiej Gali Integracji nie zabraknie występów artystycznych. Już po raz kolejny będziemy podziwiać prace artystów z niepełnosprawnościami z całej Polski. Galę uświetnią też swoimi występami muzyczne gwiazdy: Grzegorz Hyży, Daria Barszczyk (niewidoma wokalistka, nagrodzona przez Stowarzyszenie SAWP w konkursie Debiuty podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu) oraz Dorota Kaczmarek (wokalistka z niepełnosprawnością, uczestniczka 12. edycji „The Voice of Poland”). Całe wydarzenie poprowadzi Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter Telewizji Polskiej.

Honorowy patronat nad tegoroczną Galą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Więcej informacji o gali na Facebooku.

Honorowy Patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Prezydent

Partner instytucjonalny

logo PFRON

Projekt współfinansowany
ze środków PFRON

Partnerzy

logo GP Batteries

Partner technologiczny Integracji

Patronat medialny

Organizator

Logo Integracji

 

Przejdź na górę strony